«Зелена» покрівля

«Зелений» дах – це плоска або скатна покрівля, повністю або частково вкрита живими рослинами. Такі конструкції покрівель застосовуються в цивільному будівництві (житлові будинки, котеджі, спортивні та громадські споруди), а в Європі ще й у промисловому будівництві (фабрики, заводи) і являють собою інверсійні покрівлі з баластним способом кріплення гідроізоляційного килима.

У даному конструктиві з/б плита виконує функцію основної несучої конструкції. Для відведення води з поверхні покрівлі по несучій плиті влаштовують ухилоутворюючу стяжку з керамзитобетону, поверхня якої вирівнюється цементно-піщаним розчином.

Наступні шари: плівка ПАРОБАР’ЕР®, утеплювач XPS і гідроізоляція з ПВХ-мембрани Vinitex® SL. Між утеплювачем і ПВХ-мембраною обов’язково необхідно передбачити роздільний шар із геотекстилю Tipptex® BS 16.
Геомембрана Ізоліт® Green укладається шипами вниз. Таким чином, шипи мембрани створюють конусоподібні міні-резервуари висотою 20 мм для накопичення і утримання води. Ізоліт® Green має спеціальну перфорацію, завдяки чому надмірна волога переливається через спеціальну перфорацію на рівень гідроізоляції.
Для запобігання забивання і замулювання міні-резервуарів на геомембрану Ізоліт® Green накладається фільтруючий шар із нетканого термічно скріпленого геотекстилю Typar®SF з напустком полотен у поздовжньому і поперечному напрямках 250 мм.

На фільтруючому шарі розміщується родючий шар ґрунту товщиною від 100 до 600 мм залежно від видів рослин, які застосовуються.